Termoauditi - Termogrāfija

Rīgas pašvaldība nākamgad plāno līdzfinansēt ap 50 daudzdzīvokļu māju energoauditus

Rīga, 17.sept., LETA. Rīgas pašvaldība nākamgad plāno līdzfinansēt ap 50 daudzdzīvokļu māju energoauditus, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā.
Pašvaldība plāno līdzfinansēt 50% no energoaudita izmaksām. Šim nolūkam būtu nepieciešams piešķirt 15 000 latu no domes budžeta.
Energoauditi nepieciešami, lai realizētu pirmo posmu dokumentu sagatavošanai pieteikumu iesniegšanai struktūrfondu līdzfinansējuma saņemšanai māju renovācijai. Renovācijas procesā mājas siltumenerģijas patēriņu var samazināt par 40%-60%, deputātiem norādīja Rīgas Enerģētikas aģentūras (REA) direktore Maija Rubīna.
Projektā paredzēta projekta vadības grupas izveide, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju atlases konkursa sagatavošana, izsludināšana un pretendentu atlase, energoauditoru atlases konkursa sagatavošana, izsludināšana un pretendentu atlase, trīspusējo līgumu slēgšana ar energoauditoru un mājas pilnvaroto personu, energoaudita atskaišu saņemšana un izvērtēšana, darba izpildes trīspusējo aktu parakstīšana un energoauditu nodošana mājas pilnvarotai personai, kā arī projekta publicitātes nodrošināšana.
Projekta īstenošanā Rīgas Enerģētikas aģentūra sadarbosies ar Rīgas domes Finanšu departamentu.
Mājokļu un vides komitejas deputāti šodien atbalstīja projekta ''Mājokļu energoauditi-2010'' iekļaušanu Rīgas domes Projektu ideju grāmatā.
Par līdzekļu piešķiršanu projektam būs jālemj Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputātiem.
LETA jau ziņoja, ka ar REA organizatorisku un pašvaldības daļēju finansiālu atbalstu Rīgā 2008.gada nogalē tika pabeigts energoaudits 21 daudzdzīvokļu mājai.